Strona 1 z 1
Problem z winem porzeczkowym
: 04 lis 2015, 20:17
autor: Dolores
Mam nadzieje, że dość szybko mi pomożecie... Na moim winie pojawił się dziwny nalot, przypomina to jasne plamy ale nie jest to pleść bo nic nie czuć. Wino próbowałam, w smaku ok - ocet się nie zrobił. Co to może być? Czy wino jest do uratowania?
Re: Problem z winem porzeczkowym
: 05 lis 2015, 12:16
autor: Albercik
Przydała by się jakaś fotka to mógłbym powiedzieć coś więcej na ten temat, aczkolwiek z opisu wydaje mi się, że będą to drożdże kożuchujące. Mogę doradzić zlanie wina bez nalotu na chwilę obecną.
Re: Problem z winem porzeczkowym
: 05 lis 2015, 16:20
autor: chrobry
a jaką masz butlę? nie jest czasem tak, że przestrzeń jest zbyt duża? Słyszałem takie przypadki, że nalot pojawia się właśnie przy zbyt małej ilości soku/wina w dużej butli.
Re: Problem z winem porzeczkowym
: 05 lis 2015, 20:02
autor: Dolores
Zrobię fotkę i wrzucę, hmmm butla 25l, miejsca za dużo nie ma

Re: Problem z winem porzeczkowym
: 04 gru 2015, 9:49
autor: Albercik
no czekam