Wino z bananów
: 02 gru 2015, 12:17
Widzę, że jeszcze nikt nie dodał, więc wrzucam mój przepis. Jest naprawdę pyszne, polecam zrobić.
- 2kg bananów (posiekanych razem ze skórką)
- 1kg cukru
- 30dag rodzynek
- 10g kwasu cytrynowego
- 4l wody
- pożywka do drożdży
- drożdże winiarskie
Zagotować 2 l wody i włożyć pokrojone banany na sitku do tej wody (gotujemy ok 30 minut). Wyjąć sitko i dodać cukru do wywaru. Po ostudzeniu dodać resztę składników, dopełnić wodą do 4 litrów. Ściągnąć znad osadu po zakończeniu fermentacji i drugi raz miesiąc później, jeśli jest klarowne butelkować.
- 2kg bananów (posiekanych razem ze skórką)
- 1kg cukru
- 30dag rodzynek
- 10g kwasu cytrynowego
- 4l wody
- pożywka do drożdży
- drożdże winiarskie
Zagotować 2 l wody i włożyć pokrojone banany na sitku do tej wody (gotujemy ok 30 minut). Wyjąć sitko i dodać cukru do wywaru. Po ostudzeniu dodać resztę składników, dopełnić wodą do 4 litrów. Ściągnąć znad osadu po zakończeniu fermentacji i drugi raz miesiąc później, jeśli jest klarowne butelkować.