Strona 1 z 1

Wino z bananów

: 02 gru 2015, 12:17
autor: pudzian
Widzę, że jeszcze nikt nie dodał, więc wrzucam mój przepis. Jest naprawdę pyszne, polecam zrobić.
- 2kg bananów (posiekanych razem ze skórką)
- 1kg cukru
- 30dag rodzynek
- 10g kwasu cytrynowego
- 4l wody
- pożywka do drożdży
- drożdże winiarskie

Zagotować 2 l wody i włożyć pokrojone banany na sitku do tej wody (gotujemy ok 30 minut). Wyjąć sitko i dodać cukru do wywaru. Po ostudzeniu dodać resztę składników, dopełnić wodą do 4 litrów. Ściągnąć znad osadu po zakończeniu fermentacji i drugi raz miesiąc później, jeśli jest klarowne butelkować.

Re: Wino z bananów

: 04 gru 2015, 9:45
autor: Gandalf
Kusi mnie od dłuższego czasu to bananowe wino, czytałem już mnóstwo przepisów, są rożne właśnie i sam nie wiem. Czy ten jest wypróbowany, zawsze Ci wino wychodzi?

Re: Wino z bananów

: 07 gru 2015, 13:11
autor: Kornel
WOW - jaka egzotyka, chętnie bym spróbował, bo ja tylko klasyczne winka robiłem

Re: Wino z bananów

: 21 mar 2016, 13:48
autor: Gandalf
Pudzian, jesteś? jak z tym winkiem...